Kimyon Zayıflatır mı?
15 Mayıs 2024

Kimyon Zayıflatır mı?

Kimyon zayıflatır mı, kimyon bitkisi 30 cm boyunda olan bir bitkidir. Tek yıllıktır ve meyve verir. Kimyon bitkisinin anavatanı Mısır olarak bilinmektedir. Akdeniz kıyısı olan Güney Avrupa ve Kuzey Afrika ülkelerinde yetişir. Yurdumuzda da Orta Anadolu bölgesinde meyveleri için yetiştirilir. İçinde bulunan uçucu yağlar ona özgü olan bir koku yayarlar. Kimyon kullanan insanlarda gaz ve karın ağrısı sorunları hemen hemen hiç olmaz. Ayrıca kimyon otu annelerde annelerin sütünü artırıcı özelliği vardır. Bu nedenle yeni doğum yapmış annelerin kimyon otunu kullanmaları tavsiye edilir. Yeni doğum yapmış annelerin sütünde, yedikleri besinlerden kaynaklanan kötü kokuları giderir ve çok güzel bir koku verir. Kimyon baharat olarak da kullanılır. Kimyon gaz, şişkinlik, hazımsızlık gibi mide kaynaklı şikâyetlerde tedavi edici olarak kullanılır. Ayrıca kolik ve kramplarda da vücuda iyi gelmektedir. Kimyonun hiçbir yan etkisi yoktur. Diyet yapanlar rahatlıkla kullanabilirler. Kimyon zayıflatır mı? Gelin hep birlikte bakalım.

Kilo problemi olan insanların diyet yaparken gün içinde kimyonu muhakkak az da olsa tüketmeleri gerekiyor. Kilolu kişilerin diğer kişilere göre daha az çalışan metabolizmaları diyet esnasında bünyenin alışık olmadığı besinlerden az geldiklerinde hazımsızlık sorunu yaşarlar. Hazımsızlık sorunu ilaçlarla giderildiği zaman vücuda pek fazla etkisi olmaz. Çünkü hazımsızlık ilaçları kullanınca karbonhidrat alınır. Bu yüzden doğal yoldan bu sorunu çözebilirsiniz. Kimyon kullanarak hazımsızlık sorununu gidermek mümkündür. Kimyon otu çok düşük bir kaloriye sahiptir. İstediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Kimyon meyve veren bitkinin ufatılmış yapraklarıdır. Bitkiler sınıfına girdiği için kilo vermenizde çok fazla etkisi olacaktır.

Zayıflamak için kimyon çayı tarifi: 1 tatlı kaşığı dolusu hafifçe ezilmiş kimyon tohumu, 1 bardak su ile haşlanır ve 10-15 dakika demlenir. Demlendikten sonra süzülür. Öğünler arasında günde 2-3 taze demlenmiş çay tatlandırılmadan içilir. Şişkinliğe karşı yemekten sonra içilmelidir. Çay demlemeye vakti olmayan kişilerin kimyon tonlarını çiğneyerek de kullanılabilir.

Kimyon Zayıflatırmı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kimyon Zayıflatır mı?

Kimyon Zayıflatır mı?

Kimyon Çeşitleri Nelerdir?

Kimyon Çeşitleri Nelerdir?

Haber Bülteni

Kimyonun Faydaları Nelerdir?

Kimyonun Faydaları Nelerdir?

Kimyon Nedir?

Kimyon Nedir?

Kimyon Türleri ve Özellikleri

Kimyon Türleri ve Özellikleri

Kimyon Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kimyon Yağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nane Kimyon Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Nane Kimyon Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?